Marks of Designers of the World
Sorted by name
Baron, Roger Bertrand
Baiardi, Mario
Barre, Albert-Désiré
Bass, Lyndall
Batista, Hélder
Bazor, Lucien Georges
Bejvl, Jaroslav
Berry, Reginald George James
Bianco, Tony
Blunt, Susanna
Boehm, Joseph Edgar
Bonnetain, Armand
Boom, Irma
Bouwe, Hennie
Bouvet, Louis-Charles
Bovy, Antoine
Braemt, Joseph-Pierre/Jozef Pieter
Brenet, Nicolas-Guy-Antoine
Brenner, Victor David
Brozzi, Renato
Brunet, Georges-André
Buisset, Jean Baptiste
Burkhard, Paul
Baiardi, Mario
Barre, Albert-Désiré
Bass, Lyndall
Batista, Hélder
Bazor, Lucien Georges
Bejvl, Jaroslav
Berry, Reginald George James
Bianco, Tony
Blunt, Susanna
Boehm, Joseph Edgar
Bonnetain, Armand
Boom, Irma
Bouwe, Hennie
Bouvet, Louis-Charles
Bovy, Antoine
Braemt, Joseph-Pierre/Jozef Pieter
Brenet, Nicolas-Guy-Antoine
Brenner, Victor David
Brozzi, Renato
Brunet, Georges-André
Buisset, Jean Baptiste
Burkhard, Paul
Cândido, José
Canevari, Angelo
Carmichael, Robert-Ralph
Cassol, Maria Angela
Chan, Harvey
Chaplain, Jules-Clément
Clark, Jody
Cochet, Robert
Cogle, Grant
Colaneri, Maria Carmela
Courtiade, Fabienne
Cretara, Laura
Canevari, Angelo
Carmichael, Robert-Ralph
Cassol, Maria Angela
Chan, Harvey
Chaplain, Jules-Clément
Clark, Jody
Cochet, Robert
Cogle, Grant
Colaneri, Maria Carmela
Courtiade, Fabienne
Cretara, Laura
Damstra, Emily S.
David, František "Franta"
de Bast, Jean
Dent, Matthew
de Pédery-Hunt, Dora
de Saulle, George William
De Simoni, Luciana
Devlin, Stuart
Devreese, Godefroid
Dinčić, Frano Meneghello
Domard, Joseph-Francóis
dos Santos, Vitór Manuel Fernandes
Driutti, Eugenio
Drummen, Suzan
Dumitrescu, Constantin
Duterme, Roger
David, František "Franta"
de Bast, Jean
Dent, Matthew
de Pédery-Hunt, Dora
de Saulle, George William
De Simoni, Luciana
Devlin, Stuart
Devreese, Godefroid
Dinčić, Frano Meneghello
Domard, Joseph-Francóis
dos Santos, Vitór Manuel Fernandes
Driutti, Eugenio
Drummen, Suzan
Dumitrescu, Constantin
Duterme, Roger
Ellis, Edwina
Elstrøm, Harry
Engelbregt, Martijn
Erasmus, Susan
Everaerts, Alexandre
Everhart II, Donald Nelson
Elstrøm, Harry
Engelbregt, Martijn
Erasmus, Susan
Everaerts, Alexandre
Everhart II, Donald Nelson
Fabbri, Agenore
Falireas, Basil
Ferraris, Giuseppe
Flanagan, John
Frapiccini, Ettore Lorenzo
Fuller, Edgar G.
Falireas, Basil
Ferraris, Giuseppe
Flanagan, John
Frapiccini, Ettore Lorenzo
Fuller, Edgar G.
Gardner, William Maving
Gasparro, Frank
Giandomenico, Sergio
Gillick, Mary
Goodacre, Glenna
Gosławski, Józef Jan
Gasparro, Frank
Giandomenico, Sergio
Gillick, Mary
Goodacre, Glenna
Gosławski, Józef Jan
Jakubowski, Annie Winblad
Jalea, Ion
Jarnuszkiewicz, Anna
Jastrzębowski, Wojciech
Jespers, Oscar
Jimenez, Joaquim
Joly, Raymond
Jong, Ing Ing
Jalea, Ion
Jarnuszkiewicz, Anna
Jastrzębowski, Wojciech
Jespers, Oscar
Jimenez, Joaquim
Joly, Raymond
Jong, Ing Ing
Kettunen, Tapio
Kloosterman, Elles
Kovačić, Kuzma
Kozák, Ladislav
Kruger-Gray, George Edward
Kruip, Germaine
Kloosterman, Elles
Kovačić, Kuzma
Kozák, Ladislav
Kruger-Gray, George Edward
Kruip, Germaine
Laenen, Jean-Paul
Lavrillier, André Henri
Lebel, Jean-Guy
Lefèvre, Julien & Nina
Lindau, Grazyna Jolanta
Lindauer, Edmond-Émile
Luijters, Rudy J.
Loates, Glen
Lotriet, Linda
Lumley, William
Luyckx, Antoon
Luycx, Luc
Lavrillier, André Henri
Lebel, Jean-Guy
Lefèvre, Julien & Nina
Lindau, Grazyna Jolanta
Lindauer, Edmond-Émile
Luijters, Rudy J.
Loates, Glen
Lotriet, Linda
Lumley, William
Luyckx, Antoon
Luycx, Luc
MacKennal, Sir Edgar Bertram
Maklouf, Raphael David
Maletsky, Alfred
Manfrini, Enrico
Marchionni, Luis
Mardon, John
Marinho, António
Marsily, Jean-Pierre
Maubert, Louis
McFarlane, Robert "Bobby" Campbell
Menna, Joseph F.
Michaut, Auguste-François
Michaux, Alphonse/Alfons
Metcalfe, Percy
Momoni, Claudia
Morelli, Nicola
Morlon, Pierre-Alexandre
Motti, Attilio Silvio
Maklouf, Raphael David
Maletsky, Alfred
Manfrini, Enrico
Marchionni, Luis
Mardon, John
Marinho, António
Marsily, Jean-Pierre
Maubert, Louis
McFarlane, Robert "Bobby" Campbell
Menna, Joseph F.
Michaut, Auguste-François
Michaux, Alphonse/Alfons
Metcalfe, Percy
Momoni, Claudia
Morelli, Nicola
Morlon, Pierre-Alexandre
Motti, Attilio Silvio
Nálepa, Josef
Nathan, Philip
Nemeth, Norman E.
Ngoc, H.
Nordin, Ernst
Norin Sommer, Ingrid "Marita"
Norte de Almeida, Marcelino
Nathan, Philip
Nemeth, Norman E.
Ngoc, H.
Nordin, Ernst
Norin Sommer, Ingrid "Marita"
Norte de Almeida, Marcelino
Oudiné, Eugène-André
Paget, Thomas Humphrey
Patey, Henri-Auguste-Jules
Pernazza, Uliana
Phalireas, Vasilios
Pitsiulak, Tim
Poynter, Jan
Prádler, Jiří
Patey, Henri-Auguste-Jules
Pernazza, Uliana
Phalireas, Vasilios
Pitsiulak, Tim
Poynter, Jan
Prádler, Jiří
Rank-Broadley, Ian
Rau, Marcel
Richards, Gert
Rise, Ingrid Austlid
Rizzello, Michael Gaspard
Roberts, Gilroy
Romagnoli, Giuseppe
Rogers, Thomas D.
Ross, Bonnie
Rossi, G.
Rushin, Bruce
Rau, Marcel
Richards, Gert
Rise, Ingrid Austlid
Rizzello, Michael Gaspard
Roberts, Gilroy
Romagnoli, Giuseppe
Rogers, Thomas D.
Ross, Bonnie
Rossi, G.
Rushin, Bruce
Sasseen, Thomas
Savage, John
Schlag, Frank Oscar
Serranno, John
Shingles, Thomas
Sillman, Norman
Sinnock, John R.
Stamatopoulos, Giorgos
Steinberg, Coen Laurens
Sutherland, Arthur L.
Savage, John
Schlag, Frank Oscar
Serranno, John
Shingles, Thomas
Sillman, Norman
Sinnock, John R.
Stamatopoulos, Giorgos
Steinberg, Coen Laurens
Sutherland, Arthur L.
Teixeira, José
Teruggi, Luigi
Tesei, Ennio
Thenot, René
Thomas, Cecil
Tielinen, Erja
Truhlíková-Spěváková, Jarmila
Turin, Pierre
Teruggi, Luigi
Tesei, Ennio
Thenot, René
Thomas, Cecil
Tielinen, Erja
Truhlíková-Spěváková, Jarmila
Turin, Pierre
van Dionant de Caceres, Carlos
van Zijl, Jan
Vaz, Euclides
Veroi, Guido
Vilar, Irene
Vinçotte, Thomas Jules
Vincze, Paul
van Zijl, Jan
Vaz, Euclides
Veroi, Guido
Vilar, Irene
Vinçotte, Thomas Jules
Vincze, Paul
Zita, Heinrich
Zobek, Drahomír
Zobek, Drahomír